واردات

واردات ماران تجارت

عمده فعالیت و تمرکز شرکت ماران تجارت، واردات و تامین مواد اولیه شیمیایی در فرمولاسیون تولید چسب، رزین، صنایع رنگ و پوشش و دیگر صنایع کلیدی می باشد.
مهندسان فنی ما در این حوزه با تحقیق و توسعه و داشتن روابط علمی و به روز با متخصصان اروپایی و آسیایی سعی در ارائه بهترین محصولات و خدمات به تولیدکنندگان عزیز را دارند. این شرکت با دانش فنی کارشناسان خود در کنار تولیدکنندگان بوده و با معرفی محصولات جدید و پر کاربرد تحولی شگرف در بازار ایجاد نموده است.

همان طور که بهتر می‌دانید، اقتصاد یک کشور به‌ طور کلی به واردات بستگی دارد. تمامی کشورها به این مورد اهمیت ویژه‌ای داده و برای تأمین برخی از مواد اولیه شیمیایی مورد نظر خود به کشورهای دیگر وابسته هستند. می‌توان گفت در میان تمام محصولات وارداتی و صادراتی مواد شیمیایی دارای اهمیت بیشتری بوده و باید به‌دنبال یک مرکز معتبر برای تأمین آن‌ ها بود. می‌توان گفت که ترخیص مواد شیمیایی از گمرک یکی از بیشترین محصولات و کالا وارداتی به کشور ایران به حساب می‌آید.

برای ترخیص این محصول از گمرک باید حتماً به مراکز معتبر رجوع کنید تا در نهایت موفق شوید مواد اولیه مورد نظر خود را  از کشورهای دیگر تأمین کنید. این محصولات دارای تنوع بسیار وسیعی بوده و در کارخانه‌های تولیدی استفاده می‌شوند.

واردات انواع مواد اولیه

واردات کار کاملاً تخصصی بوده و بهدانش کافی احتیاج دارد. چرا که این مواد در نمونه‌های مختلف بوده و حتماً بایستی و برای خرید آن‌ها از ۱ شرکت تجاری معتبر کمک بخواهید. ماران تجارت مفتخر است که سالیان زیادی در حوزه واردات مواد اولیه شیمیایی به فعالیت پرداخته و توانسته به تولید کنندگان متعددی در سراسر کشور کمک کند، تا بتوانند مواد اولیه مورد نظر خود را تأمین کند. در ادامه با ما همراه باشید تا به‌ طور کامل‌تر در مورد صادرات مواد شیمیایی و واردات محصولات مختلف در مواد اولیه به داخل کشور صحبت کنیم.

ضرورت واردات محصولات شیمیایی و ترخیص از گمرگ

واردات و ترخیص مواد اولیه و بسیار مهم است. امروزه اکثر تولید محصولات مختلف همانند محصولات دارویی، غذایی و… به تأمین مواد اولیه شیمیایی بستگی دارد. همان طور که در ابتدای مطلب گفتیم، مواد شیمیایی  یکی از بیشترین و محصولات وارداتی صادراتی بود که بیشترین حجم آن‌ها از کشور چین به کشور ما وارد می‌شود. در ایران این محصولات یکی از پر  مصرف مواد هستند.

تامین مواد شیمیایی آلی

مواد شیمایی آلی نیز همانند مدل‌های صنعتی بود که دارای زیرمجموعه‌هایی هستند. برای تأمین تمامی این مواد قطعاً بهره‌مندی از کمک مراکز تجاری معتبر بسیار پراهمیت است. چنانچه به‌ دنبال مرکزی هستید در زمینه واردات رزین ، پیگمنت، منومر، پلی‌ وینیل الکل و غیره بپردازد، مانند تجارت اینجاست تا به شما  برای افزایش کیفیت محصولات آن کمک کند.

 واردات مواد اولیه مایع و جامد

اکثر افراد تصور می‌کنند که تمامی مواد اولیه شیمیایی به‌ صورت جامد هستند. به‌ طور کلی این محصولات به شکل جامد به کشور  وارد می‌شوند. هرکدام از این محصولات در دسته‌های پزشکی، دارو سازی،  غذایی و کشاورزی قرار داشته و  عدم وجود آن‌ها سبب شده تا دیگر صنایع مختلف نتوانند محصولات خود را به بازار عرضه کنند. بسته‌ بندی مواد اولیه می‌تواند به شکل مختلف صورت گیرد و معمولاً از 25 کیلوگرم شروع می‌شود و تا حداکثر ۱ هزار کیلوگرم متغیر است.

نکته مهمی که باید در این خصوص بدانید این است که عمده تأمین مواد اولیه شیمیایی به‌ منظور مصرف در آزمایشگاه، مراکز پزشکی و  درمانی می‌باشد. برای صنایع مختلف مواد شیمیایی درواقع یک موتور محرک برای تولیدات صنایع مختلف به حساب می‌آیند. مهم‌ترین صنایعی که از این مواد استفاده ویژه‌ای دارند عبارت‌اند از:

 • بهداشت
 • صنعت کشاورزی
 • پتروشیمی
 • صنعت نفت و گاز

طبقه‌ بندی مواد شیمیایی وارداتی

در خصوص واردات باید بگوییم که مواد اولیه شیمیایی باید حتماً در طبقه‌بندی‌های قرار می‌گیرند. تا این‌ گونه بتوان مناسب با هر صنایع آن‌ ها را وارد کشور کرد. این طبقه‌ بندی براساس  موارد زیر است:

 • سطح ایمنی
 • امکان خروج گاز یا بخار
 • ماهیت خورندگی
 • خاصیت فیزیکی و شیمیایی
 • میزان سمیت
 • اشتعال‌پذیری
 • قابلیت انفجار
 • خطر برای محیط‌ زیست
 • واکنش‌ پذیری شیمیایی با  دیگر ترکیبات

 واردات مواد شیمیایی برای داروسازی

می‌توان گفت که هدف اصلی از واردات هر گونه ماده‌ شیمیایی بیشتر برای صنعت داروسازی است. امروزه بخش عمده‌ای از مواد پایه  به‌ صورت وارداتی از کشورهای مختلف به‌ ویژه کشورهای اروپایی وارد کشور می‌شوند. اما هنوز نیز این مقدار واردات نتوانسته پاسخ‌گوی نیاز تمامی کشور ایران بود و هنوز ما دچار مشکل هستیم.

وارد کننده بهترین مواد شیمیایی

در کشورمان بخصوص استان تهران مراکز تجاری متعددی در حوزه واردات به فعالیت می‌پردازند و شما دیگر نگرانی بابت تأمین مواد اولیه شیمیایی نخواهید داشت. اما قطعاً اعتماد به هر مجموعه‌ای کار درستی نبوده و باید خوبی در این‌ باره تحقیق کنید. به‌ منظور یافتن بهترین شرکت وارد کننده مواد اولیه شیمیایی بهتر است که دراین‌ خصوص به‌ خوبی تحقیق کرده و رزومه هر یک از مراکز را مورد بررسی قرار دهید.