مواد اولیه تولید چسب

مواد اولیه چسب  

شرکت ماران تجارت، تامین کننده مواد اولیه شیمیایی در حوزه چسب می باشد. مواد اولیه کاربردی برای صنعت چسب موجود در انبارهای شرکت ماران تجارت به تفکیک کاربردهای عمومی به شرح زیر می باشند:

انواع پترورزین: مورد استفاده در چسب های حرارتی و چسب های پایه حلال

پلی وینیل الکل: مورد استفاده در چسب های چوب و کاغذ

حلال های تترا هیدرو فوران و سیکلوهگزانون: مورد مصرف در چسب های پایه حلال

مونومر های اکریلاتی: مورد مصرف در تولید چسب های پایه آب

تیلوز: تولید چسب های صنعت ساختمان، چسب کاشی

نحوه ساخت چسب و مواد اولیه آن

همان ‌طور که بهتر می‌دانید، چسب یکی از موادی است که در اکثر صنایع نیاز شدیدی به آن وجود دارد. چسب ها در مدل‌های مختلفی تولید شده و می‌توانند بر اساس میزان قدرتی که دارند، برای چسباندن متریال مختلف مورد استفاده قرار بگیرند. ما در این مطلب قصد داریم در مورد  نحوه ساخت چسب ها و مواد اولیه آن ها توضیحاتی را به شما ارائه دهیم. به‌ همین خاطر پیشنهاد می‌شود که حتما در ادامه با ما همراه باشید.

می ‌توان گفت که چسب جزء قدیمی‌ترین ماده‌هایی است که جهت چسباندن اشیاء مختلف استفاده می‌شود. چسب ها می‌توانند برای موارد  بسیار ساده یا موارد بسیار سخت همانند صنایع خودروسازی به کار بروند. به‌ جرات می ‌توان گفت که چسب در حال حاضر اهمیت زیادی در زندگی انسان دارد. درواقع استفاده از مواد اولیه باکیفیت باعث شده تا انواع چسب ها عملکرد درستی داشته باشند و بتوانند نیاز ما را برطرف کند. مجموعه ما که سالیان زیادی است در زمینه تامین مواد اولیه و تولید چسب مشغول به کار است می‌تواند انواع مواد  لولیه ساخت چسب را را با بالاترین کیفیت ممکن ارائه دهد.

مراحل تولید چسب

به‌ طور کلی به تمام ماده‌هایی که دارای خاصیت چسبندگی هستند، چسب می ‌گویند که به شکل مایع بوده و پس‌ از مدتی خشک می‌شوند که درنهایت باعث چسباندن اجسام مختلف یکدیگر خواهند شد. لازم است بدانید که اکثر چسب ها از مواد اولیه ارگانیک مثل کلاژن حیوانی به تولید می‌رسند.

البته که برخی دیگر نیز از مواد همانند پلی‌وینیل الکل، تیلوز ، مونومر های اکریلاتی و… ساخته می‌شوند که در هر یک از این مواد ممکن است از سیمان یا سم نیز جهت چسبندگی بیشتر استفاده گردد .از جمله انواع دیگر ماده‌های چسبنده می ‌تواند به اپوکسی نیز اشاره کرد که خواص آن‌ها  به چسب بسیار نزدیک است. همان طور که گفته شد، چسب ها در  انواع مختلفی وجود داشته که هر یک مخصوص کار خاصی هستند  و به‌همین خاطر ممکن است فرآیند تولید آن‌ها با یک دیگر متفاوت باشد. اما درهر صورت تولید چسب چندان کار پیچیده‌ای نبوده و به‌راحتی قابل ‌فهم است.

بررسی مواد اولیه جهت ساخت چسب

به ‌طور کلی جهت تولید چسب‌های مختلف از یک سری مواد اولیه استفاده می‌شود. شرکت ماران  تجارت سالیان زیادی است در حوزه تامین مواد اولیه شیمیایی چسب فعالیت می‌کند و تمامی مواد اولیه را با کیفیت بالا به تولیدکنندگان چسب ارائه می ‌دهد. همان ‌طور که گفته شد، در زمان‌ های قدیم و همچنین در حال ‌حاضر برای تولید چسب ارگانیک از کلاژن حیوانی استفاده می‌شد.

درواقع اسب‌ها یکی از منابع اصلی ساخت چسب بوئند زیرا بدن آن‌ها دارای مقدار زیادی کلاژن بوده که برای ساخت چسب بسیار ضروری است. اما در حال‌ حاضر مواد شیمیایی بیشتر جایگزین مواد ارگانیک شده و می‌تواند فرآیند تولید را تا حد بسیار زیادی راحت ‌تر کند.

از جمله اصلی ‌ترین مواد اولیه جهت تولید چسب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

انواع پترورزین

این نوع ماده اولیه در ساخت چسب‌های حرارتی و چسب هایی  که پایه حلال دارند، مورد استفاده قرار می ‌گیرند.

پلی وینیل الکل

در واقع مواد اولیه ساخت چسب هایی است که برای چوب و کاغذ مناسب هستند. شما می‌توانید جهت تهیه این نوع ماده با کارشناسان ما در تماس باشید.

حلال های تترا هیدرو فوران و سیکلوهگزانون

در اکثر چسب‌های پایه حلال دارند، از این نوع مواد اولیه استفاده ‌شده و تا به امروز نیز عملکرد مناسبی داشته اند.

مونومر های اکریلاتی

برخی چسب ها دارای پایه آب هستند و برای ساخت آن‌ها از مونومر های اکریلاتی استفاده می‌شود.

 تیلوز

جهت تولید چسب‌های قوی‌تر همانند چسب مایع کاشی و دیگر چسب هایی که در صنایع ساختمان ‌سازی به کار می‌روند، از ماده تیلوز به‌ صورت زیادی استفاده می‌شود.

صادرات مواد اولیه چسب

خوشبختانه در زمینه در حوزه تولید چسب و تامین مواد اولیه کشور ما در سطح بالایی قرار دارد. در حال ‌حاضر مراکز متعددی به تامین مواد اولیه چسب، رزین، مرکب و جوهر، رنگ و پوشش و… می‌پردازند. شرکت ماران تجارت نیز که ب ه‌عنوان یکی از تامین کنندگان برتر در مواد اولیه چسب  در کشور می‌باشد، چند سالی است که نسبت ‌به صادرات مواد اولیه چسب  نیز اقدام کرده و انواع مواد اولیه ذکرشده را به کشورهای خارجی صادر می‌نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان مجموعه ماران تجارت در تماس باشید.