صادرات

صادرات 

شرکت ماران تجارت اشن از سال ۱۳۹۹ با هدف ارتقاي جایگاه تولیدات داخلی در بازارهاي هاي جهانی و کسب درآمدهاي ارزي براي تامین نیازهاي وارداتی کشور، با تمرکز بر بازار آسیا و آفریقاي غربی اقدام به صادرات کالاهاي با کیفیت ایرانی و قابل رقابت با محصولات مشابه خارجی نموده است. تا به امروز خوشبختانه توانستیم در زمینه صادرات مبلمان کلاسیک و اداري، فرش، لوستر، اکسسوري سقف و دکوراسیون داخلی حضور فعال داشته باشیم. در ادامه این مسیر، صادرات حلالهاي پتروشیمی، رنگهاي ساختمانی، صنعتی و چسب در حال اجرا هستند. تیم متخصص و با تجربه ما آماده ارائه مشاوره و صادرات کالاي شما در صنایع مختلف است. 

علاوه‌بر واردات، قطعاً صادرات نیز به اقتصاد کشور کمک بسزایی خواهد کرد. می‌توان گفت که صادرات مواد اولیه شیمیایی، تجارتی بسیار سودآور بوده که می‌توان در قسمت‌های مختلف آن سرمایه‌ گذاری‌های بسیاری را انجام داد. در حال‌ حاضر مواد اولیه به‌ عنوان یکی از کالاهای اصلی و مهم در دنیا به حساب می آید. چرا که همه کشورها و تمامی صنایع به آن نیاز شدیدی دارند.

صادرات برای صنایع مختلف

ترکیبات شیمیایی برای صنایع گوناگون مورد نیاز بوده و عدم وجود آن‌ها بنا به دلایل مختلف می‌تواند تأثیرات مخربی را بر اقتصاد کشور بگذارد. در کشور ما به دلیل وجود منابع نفتی و گستردگی پتروشیمی ها، صادرات مواد شیمیایی یک تجارت بسیار عالی به حساب آمده و می‌تواند تا حد بسیار زیادی به چرخه اقتصاد کشور نیز کمک کند. برخی از محصولات شیمیایی صادراتی متشکل از پلی اتیلن سبک، متانول، پروپلین و… می‌شوند. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا در مورد اهمیت صادرات محصولات شیمیایی توضیحاتی را بیان کنیم.

سهم صادرات مواد شیمیایی در کشور ایران

یکی از مهم‌ترین محصولات صادراتی کشور ما، محصولات پتروشیمی و شیمیایی بوده و سهم فروش صادر کردن این محصولات بسیار بالاست. از سال 1396 این میزان بیش‌ از 25 درصد رشد کرده که در مقایسه با میانگین این سهم در سال گذشته حدود ۲ درصد است. همچنین سهم ارزش افزوده در این حوزه نیز حدود ۲۷ درصد بود که بالاترین میزان نسبت‌ به دیگر صنایع می‌باشد. می‌توان گفت که تمامی مواد شیمیایی صادراتی ارگانیک هستند. به‌ بیان‌ دیگر این امر محصولات پتروشیمی نبوده اماسهم زیادی در ایجاد ارزش افزوده دارند.

اهمیت صادرات مواد شیمیایی در تولیدات

می‌توان گفت که صادرات مواد شیمیایی تأثیر بسزایی در رونق اقتصادی کشور دارد. چرا که تمامی کشورها تمامی صنایع به این محصولات نیاز دارند و عدم وجود آن‌ها باعث می شود نتوانند محصولات خود را به بازار عرضه کنند. می‌توان گفت که اهمیت  مواد شیمیایی و صادرات آن می‌تواند تا به اندازه لباس پوشیدن و غذا خوردن مهم باشد. وابستگی صنایع گوناگون به این محصولات سبب شده تا بسیاری از صنایع با عدم عرضه مواد اولیه شیمیایی  ورشکسته شوند. به‌ همین دلیل نیز می‌توان صادرات را یک تجارت بسیار سودآور برای هر کشوری به حساب آورد.

کشور ما می‌تواند با دسترسی به منابع فوق‌ العاده همانند نفت خام و محصولات شیمیایی متعدد را به کشورهای دیگر صادر کند. در مقابل نیز برخی از مواد شیمیایی را به کشور وارد کنند. امروزه مواد شیمیایی خام در گریدهای گوناگون برای صنایع مختلف درحال خرید و فروش بوده و نمی‌توان به‌ هیچ‌ عنوان منکر اهمیت بالای آن‌ها شد.

مشکلات صادرات مواد شیمیایی

صادر کردن مواد شیمیایی در برخی اوقات دچار مشکلات است. همچنین یکسری قوانین مختص به خود را نیز دارد. به‌ همین خاطر اگر می‌خواهید وارد تجارت شوید یا به‌ دنبال مرکزی هستید که در این زمینه به فعالیت بپردازد، اولین اقدامی که انجام می‌دهید، اطلاع از قوانین و مقررات صادرات است. از جمله مشکلاتی که در اکثر شرکت‌های تجاری با آن مواجه هستند، قیمت‌های متغیر مواد شیمیایی است.

یکی از مهم‌ترین مواردی که شما باید درمورد آن آگاهی داشته باشید، میزان تقاضای دیگر کشورها می‌باشد. با در نظر داشتن این مورد می‌توانید کالاهایی که هزینه کم‌تر و سود بیشتر دارند را به کشورهای اروپایی صادر کنید.

صادرات به کشور های دیگر

در حال حاضر کشور عراق و ترکیه بسیاری از محصولات شیمیایی را از ایران تامین می‌کنند. عراق نیز مستعد صادرات بوده و ایران می‌تواند از این راه سود زیادی را به وارد چرخه اقتصادی کشور کند. مواد شیمیایی صادراتی ایران همانند سال‌ های اخیر به کشورهای هلند، ایتالیا، اسپانیا و بلژیک همه مواد شیمیایی گوناگونی را صادر می‌کند. در حقیقت سرمایه‌ گذاران زیادی در این حوزه می‌تواند به سود بالایی برسند.

ایران در این مدت نیز به بلاروس و روسیه صادرات را انجام داده و می‌تواند آن را افزایش دهد. بنابراین گسترش صنعت پتروشیمی و تولید مواد شیمیایی خام می‌توان تا حد تأثیرات مثبتی را در اقتصاد کشور به‌ جای بگذارد.

سخن پایانی

شرکت ماران تجارت به‌ عنوان یکی از شرکت‌های تجاری برتر استان تهران در حوزه صادرات و واردات مواد اولیه شیمیایی به فعالیت می‌پردازد. چنانچه شما به تأمین مواد اولیه نیاز دارید، شما می‌توانید برای سفارش هر یک از محصولات مورد نیاز صنایع خود با کارشناسان فروش ماران تجارت ارتباط برقرار کنید.