صنعت واردات رزین

یکی از پلیمرهایی که امروزه در صنایع مختلف به کار برده می شود، رزین ها هستند. خواص و ویژگی های رزین ها با توجه به کاربردشان باهم فرق دارند. با توجه به استفاده از این محصولات در صنایع تولید رنگ، چسب، مرکب، مبل، کارهای هنری و… شرکت های مختلفی در زمینه تولید آن فعالیت دارند. شرکت ماران تجارت تامین کننده مواد اولیه در این حوزه می باشد.

بنزوئیل پراکساید: آغازگر و کاتالیست در فرآیندهای پلیمریزاسیون

شتاب دهنده های امینی: شتاب دهنده سیستم های اکریلاتی

پلی وینیل الکل: تشکیل فیلم، امولسیون و چسبندگی عالی در رزین ها

مونومرهای اکریلاتی: ماده اولیه در ساخت پلیمرها و رزین های اکریلی و امولسیونی

تولید رزین و مواد اولیه آن

شاید شنیده باشید که در حال حاضر رزین در صنایع جایگاه ویژه ‌ای پیدا کرده و از آن محصولات مختلفی تولید می‌ شود. بسیاری از افراد در مورد این ماده همچنین نحوه تولید آن و همچنین مواد اولیه‌ای که برای ساخت رزین استفاده می‌شود، کنجکاو هستند. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد نحوه تولید رزین و مواد اولیه آن توضیحاتی را به شما ارائه دهیم.

رزین چیست ؟

به ‌طور کلی رزین یک اصطلاح است که به شکل گسترده برای ترکیباتی که به شکل مایع بوده و در فرایندهای منحصر به ‌فردی به شکل جامد در می‌آیند، گفته می ‌شود . درحقیقت می ‌توان گفت که صمغ درخت نیز نوعی رزین به حساب می‌آید. رزین در دو مدل طبیعی و سنتز وجود دارد که هر یک دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی هستند.

 رزین طبیعی

رزین طبیعی  می‌تواند از درختان تولید شود و در واقع این نوع رزین به‌ صورت ارگانیک بوده و برای ساخته مواد لعاب دهنده،لاک الکل و دیگر محصولات مورداستفاده قرار می‌گیرد.

 رزین مصنوعی

 در ساخت این رزین از مواد اولیه همانند پلی وینیل الکل، مونومرهای اکریلاتی و….استفاده می ‌شود. همچنین این نوع ماده در صنایع ساخت جواهر و صنایع دستی نیز کاربرد گسترده‌ای دارد.

بررسی انواع رزین مصنوعی

 رزین‌های مصنوعی در حال حاضر استفاده گسترده‌ای در صنایع مختلف دارند و برای محصولات گوناگونی از آن‌ها استفاده می‌شود. از جمله بهترین رزین‌های مصنوعی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

رزین اپوکسی

 این نوع رزین جهت تولید محصولات همانند جواهر، زیورآلات، کف ‌پوش و یا تخته‌های موج‌ سواری به ‌وفور استفاده‌شده و عملکرد بسیار عالی دارد.

 پلی اوروتان

از جمله دیگر انواع رزین مصنوعی می‌توان به پلی اوروتان اشاره کرد که جهت تولید محصولاتی در اندازه‌ کوچک ‌تر به کار می‌رود.

 پلی استر

پلی استر نیز یکی دیگر از مدل‌های رزین مصنوعی بوده و برای تولید اشیایی که اندازه بزرگی دارند، استفاده می‌شود که ازجمله آن‌ها می‌توان به مبلمان و یا ساخت جواهرات مختلف اشاره کرد.

 آکریلیک

 آکریلیک ازجمله رایج‌ترین رزین‌ها بوده که جهت تولید محصولاتی نظیر پلکسی‌ گلاس مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 سیلیکون

سیلیکون نیز برای تولید محصولاتی که به انعطاف نیاز دارند، استفاده می‌شود.

مواد اولیه رزین

 در حال ‌حاضر رزین جزو  پلیمرهایی است که در انواع صنایع به کار می‌رود. همان طور که متوجه ‌شدید، رزین‌ها در انواع مختلفی  وجود داشته و ویژگی‌های هر یک براساس کاربردی که دارند، با یکدیگر فرق دارد. با توجه به این ‌که رزین جهت تولید محصولات همانند رنگ، جوهر و مرکب، صنایع دستی و غیره به ‌وفور مورد استفاده قرار می‌گیرد،شرکت‌های زیادی به تولید آن می‌پردازند.

 اما استفاده از مواد اولیه مناسب در تولید این پلیمر اهمیت ویژه‌ای دارد. شرکت ماران تجارت جزو برترین تامین ‌کنندگان مواد اولیه رزین است که تولیدکنندگان این ماده می‌توانند جهت تامین مواد اولیه خود با این مجموعه‌ در تماس باشند. از جمله مهم‌ ترین مواد اولیه رزین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بنزوئیل پراکساید

 از جمله مهم ‌ترین مواد اولیه رزین‌ها می‌توان به بنزوئیل پراکساید  اشاره کرد که در فرایند پلیمریزاسیون به جهت تولید رزین استفاده می‌شود.

 شتاب دهنده های امینی

این ماده اولیه نیز در ساخت رزین نقش مهمی را ایفا می‌کند.

پلی وینیل الکل

این ماده اولیه در افزایش چسبندگی رزین ‌ها تاثیرگذار بوده و باعث چسبندگی بهتر پلیمرها می‌شود.

مونومرهای اکریلاتی

 مونومرهای اکریلاتی برای ساخت رزین‌های آکریلیک و امولسیونی از این نوع مواد اولیه استفاده می‌شود.

بررسی کاربرد رزین

حال که در مورد مواد اولیه رزین و همچنین انواع آن توضیحاتی را بیان کردیم، بهتر است که در خصوص کاربرد اصلی این پلیمر نیز توضیحاتی را بیان کنیم.

همان‌طور که در از ابتدای مطلب تا این بخش گفته شد، این روزها رزین به ‌صورت گسترده‌ای در صنایع استفاده می‌شود. اصلی ‌ترین کاربرد رزین در موارد زیر است:

  • صنایع ساختمان‌سازی
  • تولید کف‌پوش
  • تولید کارهای دستی و هنری
  • ساخت زیورآلات
  • صنایع رنگ ‌سازی
  • صنایع ساخت کشتی و اتومبیل

 البته که این موارد تنها چند مورد از کاربردهای اصلی رزین‌ها بوده و این ماده در زمینه‌ های دیگری نیز به ‌صورت فراوانی استفاده می‌شود.

صادرات مواد اولیه رزین

 شرکت ماران تجارت علاوه ‌بر این ‌که تأمین ‌کننده مواد اولیه رزین در سراسر کشور است، این محصولات را به کشورهای دیگر نیز صادر  کرده و سالیان زیادی است در این زمینه فعالیت می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان مجموعه ما در تماس باشید.