صنعت رنگ و پوشش

شرکت ماران تجارت تامین و واردکننده انواع مواد اولیه در حوزه افزودنی های صنعت رنگ و پوشش است.

انواع پترورزین: در سیستم رنگ به کار برده می شود، در پایان باعث چسبندگی فیلم‌های رنگی و افزایش سختی و مقاومت در برابر اسید و قلیا می شود.

بنتون 34 : به عنوان غلظت‌دهنده رئولوژیک در سیستم های پایه حلال

اروزیل 200: به عنوان عامل غلظت دهنده و ضد ته نشینی

تیلوز 4000 و 100000: به عنوان غلظت‌دهنده سلولزی

تگزانول: به عنوان منعقدکننده و عامل تشکیل فیلم در سیستم‌های پایه آب

خرید مواد اولیه تولید رنگ

هنگامی ‌که حرف از رنگ به میان می‌آید، اکثر افراد به فکر رنگ‌هایی جهت نقاشی ساختمان‌ها، صندلی، میز، خودرو و… می‌افتند. اما رنگ‌ها در ابعاد بسیار گسترده‌ای وجود داشته و کاربرد آن‌ها نیز در صنایع به شکل وسیعی می‌باشد. به‌ طورکلی رنگ یک مایع رقیق بوده که پس‌از این ‌که روی یک سطح  قرار بگیرد، بر اثر یک فرآیند شیمیایی به شکل جامد و خشک درآمده و دیگر تغییری نمی‌کند .استفاده از مواد اولیه رنگ باکیفیت و مناسب می‌تواند در تولید رنگ‌های باکیفیت تأثیر بسزایی داشته باشد. در واقع به نوع مواد اولیه تعیین‌ کننده این است که رنگ تا چه حد عملکرد مناسبی دارد. با توجه به این‌که هر نیاز صنایع روزبه‌روز به رنگ افزایش پیدا می‌کند، کارخانه‌های متعددی به تامین مواد اولیه می‌پردازند. در ادامه با ما همراه باشید تا در خصوص خرید مواد اولیه رنگ توضیحاتی را به شما ارائه دهیم.

بررسی کاربرد رنگ

همان‌طور که گفته شد، رنگ‌ها در صنایع مختلف به شکل وسیعی مورد استفاده قرار گرفته و درحقیقت نقش مهمی را ایفا می‌ کنند. رنگ‌ها دارای کاربردهای متفاوت بوده که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • محافظت سطوح در برابر عوامل همانند خوردگی
 • حفاظت سطوح مختلف در مقابل رطوبت
 • جهت شناسایی و نشانگر
 • عایق گرما
 • عایق صوتی و الکترومغناطیسی

 این موارد تنها بخشی از کاربردهای اصلی رنگ بوده و این محصولات از اهمیت بسزایی در صنایع برخوردار هستند. لازم است بدانید که خرید مواد اولیه برای تولید رنگ بسیار حائز اهمیت است و می‌تواند در میزان کاربردی بودن آن‌ها تاثیرگذار باشد. بنابراین جهت تولید رنگ بایستی مواد اولیه را از کارخانه‌های بسیار معتبر و مطرح تهیه کرد.

 از جمله اصلی‌ترین بخش‌های رنگ‌ ها می‌توان به رنگ ‌دانه، رزین، حلال، دیگر مواد افزودنی اشاره کرد. هر یک از بخش‌های نام ‌برده‌ شده دارای وظیفه مشخصی جهت عملکرد بهتر رنگ‌ها هستند. تمامی رنگ‌ها چه ساختمانی و صنعتی در صنعت کاربرد فراوانی دارند. جهت خرید مواد اولیه رنگ  شما می‌توانید با مجموعه کارشناسان مجموعه ماران تجارت در تماس باشید.

بررسی مواد اولیه را برای تولید رنگ‌

مواد اولیه گوناگونی استفاده می‌شود تا در نهایت یک محصول باکیفیت و مناسب به خریداران ارائه شود. البته خرید مواد اولیه برای هر نوع رنگ متفاوت بوده و برای تمام انواع یکسان نیست. ازجمله مواد اولیه اصلی رنگ می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

پیگمنت یا رنگ ‌دانه

یکی از مهم‌ترین مواد اولیه تولید رنگ‌ پیگمنت یا همان رنگ ‌دانه است. نقش پیگمنت در ترکیب این محصولاتف میزان قدرت و درخشندگی آن‌ها بسیار زیاد می‌باشد. رنگ‌ دانه همان طورر که از نامش مشخص است، جهت رنگ‌ دهی به محصول و به کار می‌رود. رنگ ‌دانه ممکن است به ‌صورت شیمیایی و یا معدنی وجود داشته باشد. از جمله رنگ دانه‌ های طبیعی می‌توان به اکسید آهن، کروم، دی‌اکسید تیتانیوم اشاره کرد که با افزودنی‌هایی همچون سولفات و کلسیم کربنات می‌تواند باعث افزایش پیگمنت رنگ شود.

لازم است بدانید که رنگدانه‌ها نیز در گروه‌های مختلفی قرار دارد که ازجمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قرمز آبی سبز زرد
 • پیگمنت دوده
 • پیگمنت اپتیکال

 رزین

رزین برای رنگ‌هایی که برای ساختمان‌سازی به کار می‌روند، استفاده می‌شود. درواقع نقش اصلی رزین به ‌عنوان مواد اولیه رنگ افزایش چسبندگی به سطح‌های گوناگون می ‌باشد. به‌طور معمول انواع رنگ‌ها بر اساس نوع را از رزین که جهت تولید آن‌ها استفاده می‌شود، نام‌گذاری خواهند شد. به‌طور مثال رنگ‌های آکریلیک بر اساس و دلیل استفاده از رزین آکریلیک نام‌ گذاری شدند. رزین‌ها نیز در دسته ‌بندی‌ های مختلفی قرار می ‌گیرند که عبارت‌اند از:

 • رزین اپوکسی
 • گام رزین
 • رزین کوپلیمر
 • هیدروکربن
 • پترو زرین

پرایمر

 یکی دیگر از مواد اولیه رنگ پرایمری ها هستند که معمولاً برای رنگ‌هایی که جهت آستر بکار برده می‌شوند،استفاده خواهند شد. استفاده از پرایمر باعث شد تا چسبندگی رنگ افزایش پیدا کند و بتواند باعث شود تا رنگ بهتر به سطوح بچسبد.

مرکز خرید مواد اولیه رنگ

شرکت ماران تجارت دارای چندین سال سابقه در زمینه تامین مواد اولیه رنگ، رزین، چسب و غیره است. شما می‌توانید جهت خرید انواع مواد اولیه رنگ همانند رزین، پرایمر، رنگ دانه و… روی مجموعه ماران تجارت حساب کنید. این مجموعه تمامی این محصولات را با بالاترین کیفیت ممکن به مراجعه‌ کنندگان ارائه می ‌دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر درخصوص مواد اولیه محصولات صنعتی می ‌توانید با کارشناسان ماران تجارت ارتباط برقرار کنید.