امروزه بخش عظیمی از محصولات مختلف را مواد شیمیایی تشکیل می‌دهند. درحقیقت برای بدست آوردن خود مواد شیمیایی نیز نیاز به یکسری از مواد اولیه بخصوص می‌باشد. به‌ همین خاطر نیز امروزه مراکز متعددی به عرضه مواد اولیه شیمیایی برای صنایع می‌پردازند. می‌توان گفت که این محصولات در صنایع بسیار مهم به حساب می‌آیند. این ترکیبات در جهان بسیار متنوع و گسترده هستند. در ادامه ما همراه باشید تا در خصوص اهمیت عرضه مواد اولیه شیمیایی برای صنایع  توضیحاتی را به شما ارائه دهیم.

عرضه بهترین مواد اولیه شیمیایی

می‌توان گفت که درحال‌حاضر اکثر محصولاتی که ما با آن‌ها سروکار داریم، به نوعی متشکل از یک سری مواد اولیه شیمیایی صنعتی هستند. مجموعه ماران تجارت به‌ عنوان بهترین شرکت وارد کننده مواد اولیه شیمیایی سالیان زیادی است که در این زمینه فعالیت داشته و توانسته به تولیدکنندگان زیادی در سراسر کشور کمک کند و محصولات تولیدی خود را با کیفیت مطلوب به بازار عرضه کند. این محصولات براساس پارامترهای مختلف گروه‌ بندی می‌شوند.  در دنیایی ترکیبات شیمیایی ساختارهای متفاوتی را می‌توان مشابه مشاهده کرد. هر یک از این ترکیبات دارای خواص شیمیایی و فیزیکی بخصوصی هستند و معمولاً در گرید های آزمایشگاه و یا صنایع به فروش و عرضه می‌شوند. فروش مواد اولیه شیمیایی جهت مصرف در صنایع در تناژ بالا انجام می‌شود.

عرضه مواد اولیه شیمیایی برای صنایع جامد یا مایع

در وهله اول باید بگوییم که عرضه مواد اولیه شیمیایی برای صنایع می‌تواند در نمونه‌های مایع و جامد صورت گیرد. به‌ طور مثال بعضی از محصولات نظیر مواد اولیه رزین یا رنگ و در نمونه‌های جامد هستند و می‌توانند در بسته‌ بندی‌های مختلف به فروش برسند. همان‌طور که در ابتدای مطلب گفته شد، تأمین مواد شیمیایی می‌تواند به‌ صورت آزمایشگاهی و یا گرید صنعتی صورت گیرد. این محصولات در کارخانه‌ها به مدت یک‌ سال در تناژ بسیار بالا به تولید می‌رسند و می‌توان علاوه‌بر عرضه به داخل کشور، آن‌ها را به دیگر کشورها نیز فرستاد. البته که نباید این‌ موضوع را فراموش کنیم که همچنان به واردات مواد اولیه شیمیایی در کشور ما رایج بوده و باید برای تامین مواد اولیه جهت رنگ‌ سازی و جهت برای اقداماتی نظیر واردات پیگمنت اقدام کرد.

پارامترهای اصلی برای طبقه‌ بندی مواد اولیه شیمیایی در صنایع

در خصوص عرضه عرضه مواد اولیه شیمیایی برای صنایع بهتر است که در ابتدا پارامترهایی را که این محصولات را در دسته‌بندی‌های مختلفی قرار می‌دهد، به شما بیان کنیم. از جمله معیارهای مهم به‌ منظور طبقه‌ بندی مواد اولیه صنعتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تمامی موارد بالا می‌توانند تعیین‌کننده دسته‌بندی مواد اولیه شیمیایی به حساب بیایند. در واقع مجموعه‌هایی که به عرضه این محصولات می‌پردازند، در ابتدا این پارامترها را در نظر گرفته و سپس می‌توانند بر اساس نیاز خریداران آن‌ها را ارائه دهند.

اهمیت عرضه مواد اولیه شیمیایی برای صنایع

انواع مواد اولیه شیمیایی از نظر ساختار مولکولی

به‌ طورکلی اگر بخواهیم این مواد را در دو گروه قرار دهیم، در دسته‌ بندی‌های آلی و معدنی قرار می‌گیرند که در ادامه به معرفی و بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

مواد اولیه شیمیایی آلی

این مواد متشکل از اتم هیدروژن، کربن و اکسیژن هستند. هیدروکربن‌ها جزو پرکاربردترین ترکیبات شیمیایی آلی به حساب می‌آیند. از این نوع مواد اولیه به‌ جهت تولید سم و انواع حشره‌کش استفاده می‌گردد. در صورتی‌ که عنوانی را از ترکیبات آلی در مواد شیمیایی شنیدید، برخی از ساختار هیدروکربنی بوده که برای محیط‌ زیست یک آلاینده بسیار قوی هستند.

مواد شیمیایی معدنی

مورد دیگری که باید در خصوص عرضه مواد اولیه شیمیایی برای صنایع به شما بیان کرد، معرفی نمونه‌های معدنی است که متشکل از عناصر موجود در پوسته زمین می‌باشند. ترکیباتی نظیر عناصر فلزی، اکسیدهای قلیایی، فلزات قلیایی و … در این مواد وجود دارند. از جمله مواد شیمیایی معدنی می‌توان به فلزات کمیاب، گاز نیتروژن و گاز اکسیژن اشاره کرد.

چه صنایعی به عرضه مواد اولیه شیمیایی نیاز دارند؟

همان‌ طور که در ابتدای مطلب گفته شد، اکثر صنایع نیاز شدیدی به مواد اولیه شیمیایی دارند. ازجمله متداول‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *